Nasza skóra w ciągu dnia musi stawić czoła wielu czynnikom. Poza tym każda skóra wymaga indywidualnie dobranej pielęgnacji, w zależności od jej typu i występujących dolegliwości. W jaki sposób należy więc o cerę zadbać rano, by jednocześnie ją chronić i pielęgnować? Oto poranny rytuał pielęgnacyjny w czterech krokach

Krok 1 – DEMAKIJAŻ

Rano nasza skóra nie wymaga tak gruntownego oczyszczania jak wieczorem, ponieważ makijaż dzienny lub wieczorowy obowiązkowo należy zmyć przed snem. Po nocy na skórze twarzy nie znajduje się również wiele zanieczyszczeń, jednak zawsze wymaga ona umycia i odświeżenia. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, z których można wybrać ten najodpowiedniejszy dla rodzaju naszej cery i upodobań. Do porannego mycia można użyć lekkiej emulsji, płynu micelarnego lub żelu do mycia twarzy.

Krok 2 – TONIZACJA

Kolejnym, obowiązkowym etapem porannej pielęgnacji skóry jest jej tonizacja. Stosowane na dzień toniki powinny być delikatnymi produktami o składach obfitujących w nawilżające skórę humektanty, pozbawionymi alkoholu. Etap ten jest niezbędny do odpowiedniego przygotowania skóry na absorbcję kolejnych kosmetyków oraz wyrównania pH skóry. Tonizację można wykonywać wielokrotnie w ciągu dnia, za pomocą toników w sprayu. Jest to doskonały sposób na odświeżenie cery. Jako że toniki to płyny oczyszczające, w wielu przypadkach poranne oczyszczanie twarzy można wykonać przy pomocy toniku.

Krok 3 – PIELĘGNACJA

Najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji jest aplikacja kremu dziennego. Jego odpowiedni dobór jest niezwykle ważny, bowiem krem dzienny spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim muszą zabezpieczać skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kremy ze składnikami przeciwrodnikowymi szczególnie zalecane są dla osób żyjących w zanieczyszczonym środowisku, narażonych na smog, promieniowanie UV, długo przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także palących papierosy. Substancje aktywne zawarte w tych produktach mają za zadanie zwalczać różnorodne problemy wywołane zanieczyszczeniami. Ich unikalne formuły łącząc nowoczesne, wysoce zaawansowane technologicznie i naturalne składniki aktywne, jak  antyutleniacze, pochłaniają i neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Efektem ich działania ma być również nawilżenie, dotlenienie i regeneracja skóry, przywrócenie lub wzmocnienie jej funkcji oraz naturalnej bariery ochronnej. Na dzień najlepiej sprawdzą się lekkie, doskonale wchałaniające się kremy odżywczo-rewitalizujący, zapewniające cerze jędrność i gładkość, oraz w widoczny sposób nadając skórze blasku i poprawiając jej koloryt.

Skóra wokół oczu to obszar, który powinien być objęty szczególną troską. Oferta produktów do pielęgnacji okolicy oka jest szeroka. Na dzień najlepiej wybrać lekkie, szybko wchłaniające się formuły, które nie obciążą nadmiernie skóry.

 

Krok 4 – MAKIJAŻ

Makijaż stanowi uzupełnienie idealnie wypielęgnowanej, nawilżonej skóry. Powinien skupić się na wyrównaniu kolorytu cery i delikatnym podkreśleniu atutów urody. Makijaż dzienny powinien być minimalistyczny i świetlisty, raczej bez użycia produktów brązujących. Jego cechą charakterystyczną jest naturalny wygląd brwi, wytuszowane rzęsy oraz podkreślone policzki przy pomocy różu. W makijażu oka wystarczy ograniczyć się do wykonania delikatnej kreski na powiece, czasem wzbogacając to o użycie jasnych i perłowych ceni do powiek, w celu nadania spojrzeniu głębi. Kosmetyki do makijażu zawierają także wiele cennych składników aktywnych oraz filtry UV.

Comments are closed.